Balejáž (balayage), populární technika prosvětlení vlasů a vše, co o ní chcete vědět!

Proč je balayage, balejáž nebo balajáž nejčastějí vyhledávanou kadeřnickou technikou? Jak by měla vypadat? Jaká délka a barva vlasů je pro balejáž nejvhodnější?

Balejáž

„Balajáž, balejáž...“ slyšíme od celebrit, youtuberek i stylistů, ale co to vlastně je? Tato technika barvení vlasů se správně nazývá balayage (čti „balajáž“), což je výraz, který pochází z francouzského slova balayer - zametat. Jak souvisí zametání s vlasy, které efektem připomínají přirozené proslunění z pláže?
Technika, kterou kadeřník prosvětluje vlasy, připomíná při nanášení právě takové zametání vlasů štětcem s barvou.

balejaz 3

Hodí se na vaše vlasy balejáž?

Balejáž na vlasy patří k technikám vytvářejícím přirozený efekt, který lze individuálně přizpůsobit požadavkům každé ženy. Balejáž obzvlášť vynikne na polodlouhých a dlouhých vlasech, ale prozáří a oživí i kratší střihy jako mikádo či bob. Při aplikaci barvy technikou balejáže se barva dává pouze do délek a konců, u hlavy zůstávají vlasy v barvě přirozené, takže vás nebudou už za pár týdnů trápit nevzhledné odrosty.
Nemyslíte, že i to je jeden z důvodů, proč si balejáž vybralo tolik celebrit, které chtějí, aby jejich vlasy vypadaly dobře, ačkoli nemají čas je každé dva týdny dobarvovat?

Jak se dělá balejáž?

Vzhledem k tomu, že při balejáži se vlasy zesvětlují, měl by tuto techniku provádět vždy proškolený kadeřník či kadeřnice, aby nedošlo k nevratnému poškození vlasů. V dobrém salonu vám nabídnou nezávaznou konzultaci, při které s vámi kadeřník probere techniku, vyberete spolu vhodné odstíny barev přímo pro vás, a také vám sdělí, jaká bude přibližně cena balejáže. Pak už přichází na řadu samotná balejáž, nejdříve vám kadeřník prosvětlí prameny, které bere do ruky a od středu délky do nich hustým štětcem nanáší barvu nejprve proti směru růstu vlasů, a pak i do konečků.

Vzniká tak přirozené vykreslení a hra barev a světla, která připomíná ono vyšisování vlasů od slunce. Více vlasů obvykle kadeřník zesvětluje v horní a přední části vlasů, čímž vytváří přirozený contouring obličeje. Po zesvětlení vlasy kadeřník zatónuje do požadovaných odstínů buď barvou nebo přelivem, díky tomu pak ve vlasech vidíme přirozené a jemné přechody od tmavých kořínků po světlé konce i mezi jednotlivými pramínky vlasů.

A jakou barvu si vybrat?

Tak to už je opravdu jen na vás. Můžete oživit hnědou přirozeně blond balejáží, jako Sarah Jessica Parker, do čokoládově hnědé přidat tóny studené blond po vzoru Kim Kardashian anebo se pustit i do odvážných barevných kombinací, které vyzkoušely napříklady zpěvačky Rihanna a Vanessa Hudgens.

Ani blondýnky však nemusí přijít zkrátka, blond balejáž rozzáří jak zlatou přirozenou blond hřívu, kterou se pyšní třeba herečka Blake Lively, tak upoutá pozornost ve studených blond tónech, které nosí extravagantní modelka Hunter Schafer.

Nechte si na konzultaci poradit od kadeřníka, ukažte mu pro inspiraci několik fotografií balejáže, které se vám líbí, a pak se mu s důverou svěřte do rukou. Za nedlouho si budete moct užívat vlasů s dotekem slunce.

Jaká je cena za balejáž?

Vzhledem k obtížnosti techniky a její časové náročnosti je obvykle cena za balejáž vyšší než například za jednoduché barvení vlasů. Ve Londýně zaplatíte za balejáž v přepočtu 4-6 000 Kč, v New Yorku potom cena balejáže začíná v přepočtu na 5 500 Kč a u některých stylistů se může vyšplhat až k deseti tisícům. U nás v Beautyshape Center začíná cena balejáže na cca 3 000 Kč, vždy záleží na délce vašich vlasů. Konkrétní cenu vám rádi sdělí naši stylisté při nezávazné konzultaci, na které se s vámi rádi potkáme. Objednejte si svůj termín ještě dnes.
balejaz technika1

Už jste zkoušeli balayage? Nebo po ní zatím jen toužíte?

 

O nás

BEAUTYSHAPE Praha. Moderní kosmetický salon a kadeřnictví s týmem profesionálů. Více než 100 beauty služeb můžete absolvovat na jednom místě.

Facebook salon krásy beautyshape Twitter salon krásy beautyshape Linkedin salon krásy beautyshape Skype salon krásy beautyshape Instagram salon krásy beautyshape

Kontakt

ul. Lublaňská 47
120 00 Praha 2
Česká republika
mob.:+420 773 03 47 47
tel.:+420 222 54 20 69
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Top
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. More details…