Kuperóza na obličeji

Tenká cévní síť v různých oblastech pokožky na obličeji svědčí o slabosti cév. Nejčastěji se tato nedokonalost objevuje na suché, ztenčené citlivé pokožce a není snadné se jí zbavit.

Co je kuperóza a důvody jejího projevu

Kuperóza na obličeji je kosmetická vada, která se objevuje v důsledku rozšířených cév. Prosvítají kůží a vypadají jako „hvězdy“ nebo „pavučiny.“

 


Nejčastěji se kuperóza vyskytuje na tvářích, bradě a po stranách nosu. Pavoučí žíly na pokožce naznačují křehkost a slabost cév. Cévy, které ztratily svoji pružnost, ztrácejí po námaze schopnost kontrakce a zhoršení mikrocirkulace negativně ovlivňuje výživu pokožky. Výsledkem je, že kožní buňky dostávají méně živin a kyslíku a metabolické produkty se začínají vylučovat pomaleji. Dělení buněk se zpomaluje, což vede ke zhoršení obnovy horní vrstvy kůže. U takových lidí se vrásky objevují rychleji, pokožka se zbarví do šeda a kůže se výrazně ztenčí.


K takové nedokonalosti dochází především u majitelů málo pigmentovaných a tenkých vrstev fototypů I a II.
Je třeba poznamenat, že čím dříve začnete léčit tuto nemoc, tím snáze se jí zbavíte. Pokud tedy uvidíte první projevy růžovky, měli byste se okamžitě poradit s lékařem.

Podle konfigurace jsou pavoučí žíly z růžovky rozděleny na:

 • Pavoučí žíly
 • Bodové
 • Lineární
купероз на лице

Fáze vývoje růžovky


Pavoučí žíly se mohou objevit v jakémkoli věku u žen i mužů. Statistiky však ukazují, že k tomuto problému dochází nejčastěji u pacientů po 35 letech a zpravidla se objevují na těch částech těla, kde je pokožka nejcitlivější - krk, dekolt, obličej (zejména nos a tváře), nohy.

Dermatologové rozlišují 4 hlavní stádia projevu kuperózy:

Fáze 1 - při dlouhodobém pobytu v horkém prostředí s velmi suchým vzduchem se na obličeji objeví podráždění. Na pokožce se objeví několik rozšířených kapilár. Problém je místní povahy, charakterizovaný slabými projevy, které jsou často nepostřehnutelné. Hlavním rysem počáteční fáze lze nazvat skutečnost, že cévy stále zůstávají elastické a ke zúžení a expanzi kapilár dochází bez rizika poranění.


Fáze 2 - v průběhu času se sousední rozšířené kapiláry spojí do jedné sítě, cévy se stanou viditelnějšími a získají výrazný odstín.


Fáze 3 - cévní síť je znatelnější, zarudnutí nezmizí samo o sobě a stává se trvalým.


Fáze 4 - patologický proces ovlivňuje nejen malé cévy, ale všechny cévy na povrchu obličeje. V důsledku masivního kapilárního křeče se objevují zóny lokálního blanšírování kůže, kapiláry jsou co nejvíce patrné. Stěny krevních cév jsou tak silně natažené, že je již obtížné je obnovit. Krevní oběh se zhoršuje, stále méně látek vstupuje do hlubokých vrstev kůže. V této fázi je nutný urgentní lékařský zákrok; samoléčba se nedoporučuje.


Příčiny které mohou podporovat výskyt žilek v obličeji


Za hlavní příčinu kuperózy se považuje genetická predispozice. Nízká elasticita cévní stěny vyvolává výskyt červeneho obličeje i v dětství. V mladém věku se projevuje ve formě červenání, zatímco po 25 letech (po zahájení procesu stárnutí) je růžovka viditelná a cévní větve jsou jasně výrazné.


Kuperóza je způsobena stagnací krve v cévách kůže: stěny natažených kapilár se ztenčují a objevují se na povrchu kůže vaskulární sítí. Ve výsledku může způsobit zvýšenou citlivost pokožky, dehydrataci, podráždění a odlupování tkání.

Hlavní faktory vzhledu rosaceji na obličeji:

 • Avitaminóza, zejména nedostatek vitamínů A, C;
 • Ředění, oslabení reaktivní epidermis;
 • Užívání některých hormonálních léků;
 • Hormonální výkyvy v těle (nerovnováha estrogenu a progesteronu), například během těhotenství nebo během menopauzy;
 • Dlouhodobé vystavení extrémně vysokým nebo nízkým teplotám, například během otužování, přehřátí na slunci, ve vaně, omrzliny, dlouhodobé vystavení větru, náhlé změny z mrazu na teplo;
 • Vysoký krevní tlak;
 • Špatné návyky (kouření, alkohol). Kouření způsobuje ucpání cév dehtem a produkty hoření, což vede k poškození cév. Alkohol rozšiřuje cévy a krev nemůže fungovat normálně;
 • Nadměrné vystavení slunci způsobuje nejen fotostárnutí, protože ultrafialové světlo ovlivňuje také cévy. Neměli byste trávit mnoho času na slunci, protože důsledky mohou být nejen spálení, ale také může následovat výskyt nových nemocí.
 • Nevyvážená strava: nadměrně kořeněná nebo slaná strava je jedním z faktorů oslabení cév;
 • Autoimunitní procesy. Dochází k zánětlivé reakci, která vede k poškození vnitřní výstelky malých cév;
 • Chronická onemocnění vnitřních orgánů. Narušení zažívacího traktu, jater, oslabená imunita;
 • Těžká fyzická aktivita;
 • Špatná kvalita nebo agresivní kosmetika pro domácí péči;
 • Kosmetické procedury zahrnující napařování pokožky;
купероз на лице

Jak se zbavit červeného obličeje pomocí kosmetiky?

Léčba kuperózy na obličeji je složitý proces, který se již neomezuje pouze na maskování dekorativní kosmetikou, ale představuje celou řadu postupů, jak se zbavit růžovky v jakékoliv fázi jejího vývoje. Můžeme rozdělit všechny léky v boji za čistou a zdravou pokožku na dva typy:

 1. Domácí péče
 2. V salonu / na klinice estetické medicíny


Bohužel pouze s pomocí kosmetiky se pavoučích žil na obličeji nezbavíte - znatelně rozšířené cévy lze minimalizovat pouze v kombinaci s estetickými procedurami v salonu. Aby se zabránilo opětovnému objevení cévní sítě, je důležité zvolit správnou péči a používat kosmetiku pro hypersenzitivní pokožku.

V závislosti na hlavní příčině stagnace krve mohou být také předepsány léky, komplexy vitamínů a minerálů a doplňky pro boj s žilkama v obličeji.


Pro účinnou péči o pokožku se sklonem ke kuperóze používejte kosmetiku, která:

 • Snižuje podráždění a zklidňuje pokožku
 • Snižuje citlivost pokožky
 • Posiluje kapilární stěny
 • Vyvarujte se abrazivních produktů ve prospěch jemných gomáží a peelingů

 


Vlastnosti domácí péče, které je třeba u růžovky dodržovat:

 • Jemné čištění. Neměli byste si otírat pokožku a snažit se smýt veškerý make-up drhnutím. Výrobek nesmí obsahovat agresivní složky a v žádném případě byste neměli používat abrazivní textury.
 • Tonikum které posiluje stěny cév a zmírňuje zánět pokožky
 • Pro hloubkové čištění růžovkou používáme enzymy rostlinného původu. Enzymové prášky jsou skvělé. Nedochází k traumatizaci pokožky obličeje, zatímco je čistí „na pískání“, a jsou vynikající pro citlivou pokožku.
 • Pleťový krém by měl obsahovat složky, které jsou stejně jako v toniku zaměřeny na posílení krevních cév a léčbu zánětlivého procesu.

Léčba kuperózy v salonu

 

V boji proti pavoučím žilám na obličeji se osvědčila metoda IPL (fototerapie).

Impulsy vysoce intenzivního světla IPL jsou absorbovány kapilárami, což způsobuje zúžení krevních cév. Aktivuje se také proces produkce kolagenu, díky čemuž jsou stěny cév posíleny a již nepraskají tak rychle jako dříve. Použití IPL je bezpečné pro okolní tkáně, protože účinek je pouze na poškozenou cévu v důsledku čehož je tvorba jizev zcela vyloučena.

K dosažení požadovaného výsledku se doporučuje podstoupit léčbu růžovky, která se skládá z 3 až 5 procedur (v závislosti na závažnosti onemocnění). Interval mezi procedurami by měl trvat 1-2 týdny.

Po absolvování kurzu zarudnutí významně klesá nebo úplně zmizí a výsledek obvykle trvá asi 1–2 roky. Ale protože problém je spíše fyziologický a je způsoben slabostí stěn cév, pak se pod vlivem vnějších faktorů a špatných návyků může znovu objevit zarudnutí.

Biorevitalizace Aquashine HA BR.

Léčba růžovky může být prováděna pomocí některých injekčních postupů. Zcela nový vzorec Aquashine NA BR nám umožnil připojit další pomoc při léčbě růžovky na obličeji. Zvyšuje pružnost cévní stěny, čímž činí cévy zdravějšími a méně výraznými na tváři..

Kuperózu na obličeji lze léčit mimosezónním peelingem. Speciální protokol proti kuperóze sníží výskyt zarudnutí na obličeji a posílí cévy na obličeji.

Mezoterapie. Druhý injekční asistent na našem seznamu vám umožňuje dodávat prospěšné látky přímo do pokožky. Se zavedením speciálního koktejlu se spouští mechanismus obnovy pokožky zevnitř. Kupererózu na obličeji lze vyléčit pomocí mezoterapie po absolvování procedury a v kombinaci s další terapií.

Léčba kuperózy


Důležité! Vizuální úleva od příznaků nezaručuje úplné obnovení cév. Po provedení procedur proto musíte dobře myslet na své zdraví. Musíte posílit cévy, změnit svůj životní styl a řádně se starat o svou pokožku..

Je možné krémem vyléčit kuperózu na obličeji?

Bohužel se nebudete moci úplně zbavit kuperózy pomocí kosmetiky, masek, lidových prostředků, cvičení nebo samo-masáže - rozšířená céva nezmizí a bude i nadále prosvítat pod kůží.


Jak se starat o pokožku náchylnou k růžovce: rada dermatologa

Při péči o pokožku s viditelnými žilkami je důležité dodržovat následující pokyny:

1. Vyberte si kosmetiku s hypoalergenním složením pro reaktivní pokožku;
2. Odmítněte používat produkty s hustou mastnou strukturou;
3. K hloubkovému čištění pokožky nepoužívejte agresivní přípravky: drsné peelingy a kyselé peelingy;
4. Minimalizujte teplotní kontrasty (nezneužívejte koupele a sauny);
5. Odstraňte nadměrný tlak na pokožku a aktivní masáže obličeje;
6. Za slunečného počasí nezapomeňte aplikovat produkty s ochranou SPF.

Kuperoza je onemocnění, které vás nebude obtěžovat bolestmi obličeje, ale vizuálně způsobí z kosmetické stránky spoustu problémů. Léčba žilek v obličeji je poměrně zdlouhavý proces, ale s kompetentním přístupem kosmetičky a dodržováním všech doporučení pacienta je možné dosáhnout úplné likvidace této patologie a mít čistou a zdravou pokožku.

O nás

BEAUTYSHAPE Praha. Moderní kosmetický salon a kadeřnictví s týmem profesionálů. Více než 100 beauty služeb můžete absolvovat na jednom místě.

Facebook salon krásy beautyshape Twitter salon krásy beautyshape Linkedin salon krásy beautyshape Skype salon krásy beautyshape Instagram salon krásy beautyshape

Kontakt

ul. Lublaňská 47
120 00 Praha 2
Česká republika
mob.:+420 773 03 47 47
tel.:+420 222 54 20 69
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Top
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. More details…